Ev Mobilyalarınızı Nasıl Yenileyebilirsiniz •
Ev Mobilyalarınızı Nasıl Yenileyebilirsiniz Reviewed by Momizat on .     Ev mobilya fiyatları gittikçe artmaktadır. Bu da haliyle insanları olumsuz yönde etkiliyor. Yeni mobilya almaktansa mobilyanızı kendiniz bile onara  bilirsi     Ev mobilya fiyatları gittikçe artmaktadır. Bu da haliyle insanları olumsuz yönde etkiliyor. Yeni mobilya almaktansa mobilyanızı kendiniz bile onara  bilirsi Rating: 0
Buradasınız: Anasayfa » Ev Dekorasyonu » Ev Mobilyalarınızı Nasıl Yenileyebilirsiniz

Ev Mobilyalarınızı Nasıl Yenileyebilirsiniz

    Ev mobilya fiyatları gittikçe artmaktadır. Bu da haliyle insanları olumsuz yönde etkiliyor. Yeni mobilya almaktansa mobilyanızı kendiniz bile onara  bilirsiniz. Renginden sıkıldınız ama desenini seviyorsunuz diyelim; mobilyanızı kendiniz istediğiniz renge boyayabilirsiniz ya da üzerindeki kumaşı değiştirip başka bir kumaş kaplama işlemi yapabilirsiniz. Bu biraz zor olabilir, marangozlara ya da mobilyacılara başvurmanız bu iş için iyi olabilir. Çünkü, ev mobilyaları için kaplama yapmak biraz tecrübe ve beceri gerektiren bir işlemdir. Nasıl yeniden boyayacağınızdan bahsetmek gerekirse şu aşamaları izlemenizi tavsiye ederiz.

Eğer ki mobilyanız daha önce herhangi bir işlem görmemişse işiniz daha kolay olacaktır. Önce zımparalayarak üzerindeki cilayı almanız gerekecektir. Sonra zımparanın tozunu alıp, mobilyanızda içine deformasyonlar varsa bunları macunla onarabilirsiniz ve tekrardan zımparayla üstünden geçmeniz gereklidir. Astar boya olarak adlandırılan, boyama öncesi yapılan bir işlem vardır. Boyadığınız mobilyanızın daha iyi bir görünüme sahip olması için astar boya sürmenizde fayda var. Daha sonra aldığınız boyayla birkaç işlem yapmanız gerekecektir. Bunlardan biri, boyanıza incelten maddeden koyarak sulandırmanız lazım. Fakat bu işlem önemlidir, ne kadar sulu olacağını iyi kestirmek gerekir. Çünkü, eğer boya çok incelirse hiçbir işinize yaramaz. Fırça izi kalmasında yakınacak olursanız da, rulo fırçalarla boyanızın üstünden bir kat daha geçmenizi tavsiye ederiz bu sayede hiçbir fırça izi kalmayacaktır. En son işlem olarak da, cila yapmanız gereklidir. Kuruduğunda ise değişen renkle mobilyalarınız yenilenmiş bir görünüm kazanacaktır.

Kaplama yaptıracağınız ev mobilyaları için seçtiğiniz kumaş önemlidir. Özellikle kadife kumaşları tercih etmemenizi öneririz. Hem çok fazla üzerinde kir tutar, hem de kolay temizlenmeyen bir kumaş tipidir. Mobilyalarınız evinizi göstereceği için önemli bir eşya olduğundan kolay temizlenebilen kumaş tipi tercih etmenizi öneriyoruz.

ev_mobilya_ile_yenilikler (1) ev_mobilya_ile_yenilikler (2) ev_mobilya_ile_yenilikler (1) ev_mobilya_ile_yenilikler (3)

Copyright © 2014 -Tüm hakları saklıdır. Ev Dizaynı

Scroll to top