Ev Mobilyaları •
Ev Mobilyaları Reviewed by Momizat on .     Ev mobilyaları her evde bulunan, günlük hayatta kullandığımız başlıca eşyalardan dır. Üzerinde yemek yediğimiz masalar, içlerine eşya koyduğumuz dolaplar, d     Ev mobilyaları her evde bulunan, günlük hayatta kullandığımız başlıca eşyalardan dır. Üzerinde yemek yediğimiz masalar, içlerine eşya koyduğumuz dolaplar, d Rating: 0
Buradasınız: Anasayfa » DEKORASYONLAR » Ev Mobilyaları

Ev Mobilyaları

    Ev mobilyaları her evde bulunan, günlük hayatta kullandığımız başlıca eşyalardan dır. Üzerinde yemek yediğimiz masalar, içlerine eşya koyduğumuz dolaplar, dinlenmek için oturduğumuz kanepeler birer ev mobilyalarıdır. Bu araç gereçler bir evin olmazsa olmazıdır. Milattan önceki zamanlarda bile kullanıldığına dair kanıtların bulunduğu bu eşyaların tarihte de bir yeri vardır. Asurlular döneminde kullanılan tahtlar ve tahtların, tahtadan yapılması sebebiyle rahat olması amaçlanarak üzerlerine koyulan minderlerle koltuk haline getirilmeye çalışılmış ve bunların kanıtı tarihte çizilen resimlerde bulunan kalıntılarla ispatlanmıştır. Tabi günümüze baktığımızda durum çok daha farklı.

Teknolojinin hayatımızı etkisi altına almasıyla evimizde birçok eşya teknolojiyle özdeşleşiyor. Bir dönemin çok ünlü eşyası akıllı masalar çıktı piyasaya. Evi küçük olanlar için, müthiş bir kullanımı olan bu ideal masalar, gerektiğinde küçük bir sehpa, gerektiğinde büyük bir masa olarak istenildiği şekilde boyutlandırılabiliyor. 2 kişinin kullanabileceği bir sehpa iken yardımcı aparatları sayesinde 10 kişilik kocaman bir masaya dönüşebiliyor. Ev mobilya üreticilerinden çıkan son teknolojiyle üretilen dokunmatik masalar ise artık piyasada satışa hazır bulunmaktadır. Bu dokunmatik masaları bilgisayar yerine kullanabilirsiniz. isterseniz müzik dinleyebilirsiniz, isterseniz internette gezinebilirsiniz. Kısaca, bilgisayarın yaptığı bütün işleri yapabilen hafızası ve işlemcisi bulunan bu masalar ileri teknoloji harikası ürünlerdir. Ev mobilyaları içinde kanepelere baktığımızda ise, pek çok fonksiyona sahip kanepeleri görebiliyoruz. Açılıp kapanabilen, açıldığında 3 kişiye yetebilecek kadar yere sahip bu kanepelerin kollarının altında kullanabileceğiniz küçük eşyaların sığdırabileceğiniz gözler bulunmaktadır.

Altı bazalı olduğu için birçok eşyayı sığdırabileceğiniz bir alt kısma da sahip olan koltuklar vardır. Son üretilen ürünler içerisinde talepler doğrultusunda lekeleri kolay bir uygulamayla çıkarabilen kumaşlarla üretim yapılmaktadır. Bu lekelerin kolay çıkmasını sağlayan kumaşlar ev hanımları için büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

ev_mobilyası ev-mobilya ev_mobilyaları

Copyright © 2014 -Tüm hakları saklıdır. Ev Dizaynı

Scroll to top