Etkileyici Bahçe Dekorasyonları •
Etkileyici Bahçe Dekorasyonları Reviewed by Momizat on . Bahçe dekorasyonları denilince akla gelen yemyeşil bahçeye sahip olmaktır. Fakat bahçe dekorasyonu sadece yeşil bahçeden ibaret değildir. Su bahçeleri, kaya bah Bahçe dekorasyonları denilince akla gelen yemyeşil bahçeye sahip olmaktır. Fakat bahçe dekorasyonu sadece yeşil bahçeden ibaret değildir. Su bahçeleri, kaya bah Rating: 0
Buradasınız: Anasayfa » Bahçe » Etkileyici Bahçe Dekorasyonları

Etkileyici Bahçe Dekorasyonları

Bahçe dekorasyonları denilince akla gelen yemyeşil bahçeye sahip olmaktır. Fakat bahçe dekorasyonu sadece yeşil bahçeden ibaret değildir. Su bahçeleri, kaya bahçeleri ve ya sadece taş materyallerle yapılan bahçeler gibi bahçe dekorasyonları da yapılmaktadır. Bu tür bahçe dekorasyonları için ise, büyük taş seçerken çiçeklerin daha küçük boyutlarda olması ve ya tam tersi de şeklinde olması da mümkündür. Ektiğimiz çimenlerin üstüne dikdörtgen kareler koyarak bir yol misali bir dekorasyon yapılabilir. Su bahçeleri için ise, suların içinde yaşayan bitkilerin tercih edilmesi doğru olacaktır. Yapay göletlerin içerisinde su ve taşların birlikte konulması düşünülebilir. Bahçede oluşturulabilecek yarı sert zeminler için ahşap ve plastiğin bir arada kullanıldığı çiçekleri üzerine koyabileceğiniz eşyalardan alabilirsiniz. Ahşap ve plastik gibi malzemelerin beraber kullanılmayacağı konusu yanlıştır. Fakat plastik bahçe dekorasyonları için çok fazla tercih edilmez. Çünkü doğada dönüşüm süresi diğer malzemelere göre daha uzundur.

Bahçe dekorasyon için, diğer en önemli konu ise aksesuarları için yapılan bakımdır.  Bakımın düzenli ve iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çünkü bakımsız aksesuarlar bahçenizde kötü bir görünüme yol açacaktır. Bu yüzden, bahçe aksesuarlarında yağmur, kar, rüzgar gibi doğal etkenlerden etkilenmeyecek olan aksesuarları seçmek önemli bir konudur.  İzolasyon ve cila malzemeleri bu yüzden kaliteli olmalıdır. Özellikle bahçede toprakla temas halinde olan masa, sandalye ve ya sehpa gibi eşyaların cilalanmaları düzenli olarak yapılmalıdır. Bahçe dekorasyonları için metal malzemelerin kullanıldığı eşyalardan da kullanabilirsiniz. Bunlar için, metal koruyucu malzemelerde bulunmaktadır. Bunların da bakımı ahşaplarda olduğu gibi en az senede bir kere yapılmalıdır. Özellikle bahçe dekorasyonlarında zıt renkleri tercih etmek her zaman daha uygundur. Daha iyi bir görünüm elde etmenizi sağlar.

kendin_yap_bahce yeni-bahce-dekorasyon-fikirleri bahce-fikirleri size-oze-bahce-tasarımları

Copyright © 2014 -Tüm hakları saklıdır. Ev Dizaynı

Scroll to top